سه شنبه , فروردین ۱۹ ۱۳۹۹
خانه / دانستنیها پزشکی سلامت / آموزش تعمیرات پرینتر

آموزش تعمیرات پرینتر

آموزش تعمیرات پرینتر

ادواتی که به کامپیوترها وصل می شوند به چند دسته تقسیم میگردد که به صورت کلی می توان به دو دسته کلی تقسیم کرد .۱ دستگاه های ورودی ۲ دستگاه های خروجی

دستگاه های ورودی به دستگاه هایی گفته می شود که اطلاعات توسط آن ها وارد کامپیوتر میشود مانند کیبورد – اسکنر و…. و دستگاه های خروجی هم به دستگاه هایی اطلاق می شود که اطلاعات توسط آن ها در خروجی قرار میگیرد تا کاربر بتواند از آن اطلاعات استفاده کند.مانند مانیتور – اسپیکر و یکی از آن اه که می خواهیم در موردش صحبت کنیم پرینتر است

آموزش تعمیرات پرینتر

از آن جایی به پرینتر ها دستگاه های خروجی گفته می شود که شما می توانید مثلا یک کتاب که به صورت الکترونیکی در رایانه ذخیره شده را ( PDF) بر روی کاغد چاپ کنید.کاربرد اصلی پرینترها همین است که سند های تصویری – نوشتاری و… را که در کامپیوتر نگه داری میشوند را در صورت لزوم بر روی کاغذ چاپ کند زیرا در خیلی از موارد نیاز است که این اطلاعات به صورت فیزیکی هم در دسترس ما باشد.

آموزش تعمیرات دستگاه پرینتر نیز مستلزم دانش و تخصص کافی می باشد و افرادی  که دوره های کامل آموزشی را گذرانده باشند می توانند به آموزش تعمیرات پرینتر بپردازند.

ساختار پرینتر ها شباهت هایی به دستگاه های فتو کپی دارند ( البته در بخش خروجی و چاپ) یعنی دارای کارتریج هستند و همچنین کاغذ کش و سنسرهای مربوطه به این بخش ها. این بخش ها در زمان کار پرینتر به صورت هماهنگ و یک پارچه کار میکنند و اختلالی کوچک در هر بخش میتواند باعث از کار افتادن عملکرد پرینتر شده و یا عملیات را با مشکل واجه سازد. حتما شاهد بوده اید پرینترهایی را که کاغذ را جمع و مچاله میکنند و یا کاغد در درون آن ها گیر میکند، همه این ایرادات به دلیل اختلا در بخش های مکانیکی دستگاه و یا مربوط به سنسورهای دستگاه می باشد که با خراب شدن و عدم کار کرد درست باعث بروز چنین مشکلاتی میگردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *