چهارشنبه , خرداد ۲ ۱۳۹۷
خانه / دانستنیها پزشکی سلامت / در کلینیک کاوش بخوانید: عرضه قرص برنج در داروخانه ها ممنوع است

در کلینیک کاوش بخوانید: عرضه قرص برنج در داروخانه ها ممنوع است


عرضه قرص برنج در داروخانه ها ممنوع است

سلامت نیوز:مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل گفت: داروخانه ها ، عطاری ها ، دستفروشان و یا سایر واحدهای صنفی حق عرضه و فروش قرص برنج را ندارند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،حسین نجف زاده گفت: عرضه و فروش قرص برنج ( فسفید آلومنیوم ) توسط داروخانه ها ، عطاری ها ، دستفروشان و سایر واحدهای صنفی ممنوع و جرم بوده و این افراد به هیچ وجه حق عرضه و فروش این نوع قرص ندارند .

وی افزود : متأسفانه برخی افراد سودجو بدون توجه به مخاطرات جانی و عواقب وخیم خرید و فروش این قرص به صورت غیرقانونی اقدام به مداخله در این امر می کنند و براین اساس تعزیرات حکومتی درعمل به رسالت قانونی خود برخورد جدی و سختگیرانه با این افراد متخلف را در دستور کار خود قرارداده است .

وی همچنین ضمن توصیه به خانواده ها به پرهیز از تهیه و استفاده از این نوع قرص خطرناک و معرفی افراد دخیل در این سوداگری ، تهیه و توزیع داروهای دیگر را نیز صرفاً در صلاحیت داروخانه های رسمی و دارای مجوز قانونی اعلام کرد .

شما این خبر را از کلینیک کاوش می خوانید. کلینیک کاوش ارائه دهنده جدیدترین اخبار پزشکی و سلامت و مطالبی که برای سلامتی شما لازم و ضروری است. مطالب علمی و پزشکی را روزانه در کلینیک کاوش مطالعه نمایید. مطالب پزشکی در سایت کلینیک کاوش بصورت روزانه آپدیت شده و شما می توانید هر روز این مطالب را مطالعه نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *