چهارشنبه , خرداد ۲ ۱۳۹۷
خانه / دانستنیها پزشکی سلامت / در کلینیک کاوش بخوانید: لزوم حمایت از سوادآموزی ۲۵ هزار کودک

در کلینیک کاوش بخوانید: لزوم حمایت از سوادآموزی ۲۵ هزار کودک


لزوم حمایت از سوادآموزی ۲۵ هزار کودک

سلامت نیوز: رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: توقعی که ما از وزارت آموزش و پرورش و وزارت رفاه داشتیم حمایت از تحصیل ۲۵ هزار کودک در معرض آسیب بود که برآورده نشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علی باقر زاده، رئیس سازمان نهضت سواد آموزی در گفتگو با برنامه روی خط خبر شبکه خبر گفت: درباره طرح حمایت از ۲۵ هزار کودک زیر ۱۰ سال بازمانده از تحصیل آسیب پذیر با بیان اینکه دسترسی ما به جامعه هدف کم است، گفت: نهضت سوادآموزی کودکان زیر ۱۰ سال را نمی تواند تحت پوشش قرار دهد.

باقر زاده گفت: این کودکان در سن دانش آموزی هستند، قرار بود یک کار سه جانبه انجام گیرد تا این کودکان شناسایی شوند تا اگر دلیل بازماندگی از تحصیل آنان فقر اقتصادی باشد از آنها حمایت کنیم.

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی بیان کرد: چند سال دیگر این کودکان را تحت پوشش قرار خواهیم داد که هزینه هنگفتی را به ما تحمیل خواهد کرد اما اکنون می توانیم با هزینه حداقلی آنان را به مدرسه وصل کنیم.

اوتاکید کرد: متاسفانه آن همکاری که ما از وزارت آموزش و پرورش و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انتظار داشتیم اتفاق نیفتاد.

باقر زاده افزود: معتقدم در صورت اجرای این طرح در حال حاضر می توانیم با هزینه ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان برای یک فرد بازمانده از تحصیل موانع حضورش را درمدرسه برطرف کنیم و علاوه بر اینکه از آسیب های اجتماعی آن جلوگیری می شود و در صورت اجرای درست طرح، در سال های آینده نیزهزینه مادی زیاد برای تحصیل آنان صرف نخواهیم کرد.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: در مستندسازی و ابلاغ بخشنامه حمایت ازکودکان در معرض آسیب توافق حاصل نشد. چون زیر ۱۰ سال هستند، مداخله موثر را نمی توانیم انجام دهیم و به ما گفته اند این موضوع به ما مربوط نمی شود.

شما این خبر را از کلینیک کاوش می خوانید. کلینیک کاوش ارائه دهنده جدیدترین اخبار پزشکی و سلامت و مطالبی که برای سلامتی شما لازم و ضروری است. مطالب علمی و پزشکی را روزانه در کلینیک کاوش مطالعه نمایید. مطالب پزشکی در سایت کلینیک کاوش بصورت روزانه آپدیت شده و شما می توانید هر روز این مطالب را مطالعه نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *