سه شنبه , فروردین ۱۹ ۱۳۹۹
خانه / پربازدید / سایبان پی وی سی

سایبان پی وی سی

سایبان پی وی سی و یا به عبارتی سایبان های با پوشش یو پی وی سی از متداول ترین نوع سایبان های در سالهای اخیر می باشند. سایبان های پی وی سی به علت قوس پذیر بودن ورقهای پلی یوپان مورداستفاده در پوشش سقف دارای تنوع بسیار زیاد در فرم سازه هستند. استفاده از سازه های قوسی علاوه بر ارضا نمودن پارامترهای زیبایی شناختی در معماری سازه باعث ایجاد پیش مقاومت های سازه ای در طراحی سازه سایبان پی وی سی می گردد. مشخصات فیزیکی بسیار مناسب این پوشش ها کمک بسیار زیادی در جهت مقابله با نزولات جوی و اشعه های مضر خورشید دارد.
مشخصات فیزیکی همچون مقاومت در برابر دما تا حدود ۸۵ درجه سانتیگراد، درجه حرارت نرمی تا حدود ۷۵ درجه سانتیگراد، سختی به میزان ۷۰ راکول، تحمل فشار قابل اطمینان ۳۰ اتمسفر، مقاومت کششی ۳۵ مگاپاسکال و میزان جذب آب ۲ میلیگرم بر هر سانتیمتر مربع در روز از جمله پارامترهای بسیار مناسبی هستند که در سایبان های پی وی سی را در مقایسه با سایبان های با پوشش های دیگر متمایز می نماید.
همچنین  مواد شیمیایی با کیفیت مورد استفاده در فرمولاسیون تولید پوشش های یو پی وی سی شامل استابلیزر محصول کشور المان و دی اکسید تیتانیوم محصول کشور امریکا خواص شیمیایی .رق های پلی یوپان را تا حد بسیار خوبی بهبود می بخشند. بهبود خواص شیمیایی ورق های پوشش باعث بالارفتن کیفیت محصول در مقایسه با محصولات مشابه گردیده و همچنین بالارفتن طول عمر پوشش و در نتیجه بهبود طول عمر سایبان پی وی سی اجرا شده می گردد.

سایبان پی وی سی pvc
وزن در واحد سطح مترمربع ورق های یو پی وی سی در حدود ۴ کیلوگرم می باشد. در مقایسه با پوشش های مشابه فلزی سقف سایبان ها و سایبان پارکینگ ها، سبک بودن وزن واحد سطح این پوشانه ها باعث کم شدم وزن مرده سازه و در نتیجه بارگذاری کمتر سازه در بخشی طراحی سازه ای می گردد. این کم شدن وزن مرده سازه نتایج بسیار مناسبی برای کارفرمایان از جمله سبکی سازه و همچنین مقاومت بالاتر سایبان پی وی سی می گردد. لازم به ذکر است که کم شدن وزن سازه باعث ایجاد برش پایه کمتری در زمان بروز نیروهای جانبی سازه خصوصا زلزله می گردد، زیرا علم مهندسی سازه اثبات کرده است که میزان برش پایه زلزله رابطه مستقیم با ورن سازه دارد. همچنین سبک بودن این نوع پوششها بارگذاری و مدل سازی سازه ای در سازه های با دهانه های بالا برای اجرای سایبان پی وی سی را تسهیل می نماید و همینطور از هزینه های تهیه و ساخت سازه می کاهد. در اینجا این نکته لازم به ذکر است نسبت مقاومت به وزن این نوع پوشش ها نیز از شاخص بسیار مناسبی در مقایسه با پوشانه های دیگر برخوردار است.
فرمولاسیون ویژه تولید پوشانه های پلی یوپان و استفاده از افزودنی های با کیفیت خارجی در زمان تولید باعث بالا رفتن دوام ورق های پلی پوپان در در نتیجه بهبود عملکرد سازه سایبان پی وی سی در بلند مدت می گردد. زمان کارکرد بلند مدت این پوشش ها در روی سازه کارفرمایان محترم را از هزینه های تعمیر و نگهداری متوالی و هر ساله کاملا بدور نگه می دارد و در نهایت صرفه و توجیه اقتصادی بسیار مناسبی را در استفاده از این نوع ورق ها در قیاس با انواع دیگر پوشش های پارکینگ و سایبان را به همراه دارد.

سایبان پی وی سی pvc
استفاده از ورق های پلی یوپان در اجرای سایبان پارکینگ ها سرعت ساخت و نصب و اجرای سازه را بالاتر می برد و به همین جهت عملیاتی شدن سرعتر سایبان پی وی سی را حاصل می نماید. لذا فاز استفاده از سازه ساخته و نصب شده در مدت زمان بسیار کوتاهی از آغاز عملیات فرا می رسد. همچنین پرت و افت و دور ریز این نوع پوششها نیز بسیار ناچیز و در حد صفر می باشند. لذا از اسراف در استفاده از مصالح مورد نیاز جلوگیری نموده و همچنین ایجاد ارزش افزوده بالاتری برای مشتریان عزیز می نماید.
طول ورق های پی وی سی مورد استفاده توسط شرکت آپاما سازه ایستا نامحدود بوده لذا در هنگام اجرا کاملا از ایجاد درزهای اجرایی در نصب پوشش سقف سایبان پی وی سی جلوگیری به عمل می اورد. همچنین طول نامحدود این ورق ها شرایط را برای استفاده از این نوع پوشش ها برای پوشانده سقف سازه های با دهانه های بالا را مهیا می سازد. سایبان های پی وی سی اجرا شده توسط شرکت آپاما سازه بضا تا دهانه های ۱۵ متر نیز رسیده اند.
عملکرد های مناسب سایبان پی وی سی در شرایط مختلف آب و هوایی نیز همیشه تحسین همگان را برانگیخته است. استفاده از پوشش یو پی وی سی به همراه لایه انتی یو وی و بر ضد اشعه مضر افتاب در عین اینکه سایه همیشه خنکی را در زیر سایبان پی وی سی اجرا شده مهیا می نماید بلکه از دوام و مثاومت خیلی مناسبی در مواجه با افتاب سوزان مناطق گرم برخوردار است. شاخص بسیار مناسب درصد ازدیاد و یا کاهش طول به وسیله گرما و یا سرما در این ورقها فاکتور بسیار مناسبی در بهینه بودن پوشش های یو پی وی سی در ساخت سایبان پی وی سی می باشد. در سالهای اخیر استقبال کارفرمایان به علت رفتارهای مناسب و دوام های زیاد سایان های پی وی سی به علت استفاده از این نوع پوشش ها در پوشش سقف سازه بسیار چشمگیر رشد کرده است.
پوشش های یو پی وی سی همچنین دارای خاصیت خود پاک شوندگی مناسبی هستند. این عامل هزینه های نگداری را توسط کارفرمایان و مشتریان محترم کاهش زیادی می دهد. این پوشش ها اساسا در مقابل گرد و خاک و غبار مقاومت مناسبی از خود بروز می دهند و معمولا گرد و عبار کمی بر روی انها می نشیند. اما همین گرد و غبار اندک نیز پس از مواجه با بارش باران بسیار تمیز گشته و همانند روزهای ابتدایی نصب سازه سایبان پی وی سی به نظر می رسد.

سایبان پی وی سی pvc
لذا بررسی تمامی موارد ذکر شده در بالا شامل پارامتراهای مختلف خواص فیزیکی و شیمیایی این نوع پوششها در استفاده از این نوع پوششها برای ساخت سایبان پی وی سی از توجیه بسیار مناسبی برخوردار می باشد و همچنین عمر سازه و پوشش را نیز بسیار بالا می برد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *