پنج شنبه , خرداد ۲ ۱۳۹۸
خانه / خارجی / مهاجرت آلمان

مهاجرت آلمان

مهاجرت تحصیلی به آلمان یکی از طرق مهاجرتی و اخذ اقامت آلمان است ، شاید نظام آموزشی این کشور سبب شده است تا متقاضیان مهاجرت تحصیلی به آلمان سوالاتی در باب بورسیه تحصیلی در آلمان و اقامت پس از تحصیل در آلمان پرسیده اند و تلاش شده است در این مقاله تمامی شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان و قوانین مهاجرتی آلمان را از زبان وکیل مهاجرتی به نثر در بیاوریم و به نظر شما متقاضیان مهاجرت تحصیلی به آلمان برسانیم . برای مهاجرت تحصیلی به آلمان باید دقت داشته باشید بسیاری از دانشجویان به علت عدم آگاهی از اطلاعات و قوانین مهاجرتی در این زمینه به علل مختلف به رشته و دانشگاه مورد نظر و بورسیه تحصیلی در آلمان نمی رسند ، اخذ اقامت آلمان از طریق مهاجرت تحصیلی به آلمان یکی از مناسب ترین راه های رسیدن به تابعیت آلمان است که باید در این زمینه با متخصصین امر ، وکیل مهاجرتی اروپایی و مجرب مشورت نمایید تا به نتیجه دلخواه و مورد نظر دست پیدا کنید .

در ابتدا لازم دانستیم که رسیدن به مهاجرت تحصیلی به آلمان در دو مرحله خلاصه خواهد شد . مرحله اول اخذ پذیرش تحصیلی آلمان است که مدارکی مورد نیاز دانشگاه ها است که بنا به رشته و مقطع متفاوت است ، این مهم است که اشاره کنیم تحصیل در کشور آلمان به صورت رایگان است ، به عبارتی تحصیل در آلمان به علت نظام آموزشی این کشور رایگان است و آلمان در کنار سه کشور دیگر در حال حاضر به دانشجویان بین الملل تحصیلات رایگان ارائه می دهد .

اولین مدرک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی در آلمان ، مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به آلمان است ، در مقاطع فوق لیسانس و دکترا امکان اخذ پذیرش تحصیلی به زبان انگلیسی امکان دارد ولکن بیشتر کرس ها در دانشگاه های مطرح به زبان آلمانی ارائه می شود و این سبب شده است تا متقاضیان مهاجرت تحصیلی به آلمان با مدرک زبان آلمان شانس بیشتری داشته باشند .

هزینه های تحصیل در این کشور به صورت رایگان است و باید دقت بفرمایید که متقاضیان مهاجرت تحصیلی به آلمان نه اینکه هیچ مبلغی را پرداخت نکنند بلکه باید گفت تقریباً  شاید مبلغ ترمی ۴۰۰ تا ۵۰۰ یورو باید به دانشگاه برای خدمات تحصیلی و دانشجویی پرداخت شود و این هزینه تحصیل در آلمان به عبارتی در مقایسه تمام کشور هایی اروپایی رایگان است . در مورد هزینه های زندگی در آلمان باید خاطر نشان کرد که ماهیانه دانشجویان حدود ۹۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو برای زندگی دانشجوی خوب و متوسط هزینه خواهند داشت ولکن این هزینه زندگی بستگی به سبک زندگی متقاضیان مهاجرت تحصیلی به آلمان خواهد داشت .

در زمینه بورسیه تحصیلی در آلمان باید گفت به علت رایگان بودن آموزش تکمیلی در این کشور افرادی که به فکر مهاجرت تحصیلی به آلمان هستند ، تعلق نخواهد گرفت ولکن اینکه هیچ مبلغی به عنوان بورسیه تحصیلی در آلمان به دانشجویان تعلق نگیرد نیست که این بورسیه ها شرایط خاص و فاکتور های خاصی دارد که هزینه های زندگی را هم کاور می کند .

داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی از دانشگاه های ایران یکی از مهمترین نکاتی است که مورد سوال بسیاری از مهاجرت تحصیلی به آلمان است ، اینکه مدرک شما از چه دانشگاهی از ایران باشد برای مهاجرت تحصیلی به آلمان بسیار نکته مهم و حائز اهمیتی است ، امروزه دانشگاه های آلمان به دانشگاه های پیام نور و علمی کاربردی کمتر رغبت نشان داده و در بعضی از دانشگاه های این کشور پذیرش می کنند .

در مقطع دکترا متقاضیان مهاجرت تحصیلی به آلمان باید همراه با یک رزومه فوق العاده عالی از جمله داشتن مقاله بین المللی و کتاب ، مدال های علمی ، داشتن عنوان در مجمع های بین المللی به دانشگاه های مطرح آلمان مدارک ارسال کنند و این موارد قطعاً شانس آنها را برای دانشگاه و رشته مورد نظر بیشتر خواهد کرد .

در کنار رزومه برای مهاجرت تحصیلی به آلمان در مقطع دکترا ، نیاز به انگیزه نامه و معرفی نامه از اساتید از مدارک دیگر است ، لذا در کنار مدرک زبان آیده آل مدارک مذکورد مورد نیاز جهت مهاجرت تحصیلی به آلمان است .

نکته حائز اهمیت در مهاجرت تحصیلی به آلمان این است که دانشجویان در حین تحصیل از اجازه کار قانونی برخوردار اند و دانشجویان می توانند به کار دانشجویی در این کشور مشغول باشند و ساعتی تقریباً ۸ تا ۱۲ یورو بسته به کار درآمد داشته باشند و بخشی از هزینه های زندگی خود را پرداخت نماییند . نکته دیگر امکان اخذ اقامت پس از تحصیل در آلمان است که متقاضیان مهاجرت تحصیلی به آلمان
می توانند پس از فارغ التحصیل شدن در این کشور اقامت داشته باشند و از مزایایی چون امکان اخذ پذیرش تحصیلی در مقاطع بالاتر و امکان پیدا کردن کار در این کشور و اقدام جهت طرق مختلف قانونی دیگر است . این بدین معنا است که دانشجویان متقاضی مهاجرت تحصیلی به آلمان  به راحتی می تواند پس از تحصیل به فکر تابعیت آلمان باشند .

مئارک مذکور جهت مهاجرت تحصیلی به آلمان باید در زمان های مشخص شده در دانشگاه های آلمان به دست آن ها برسد و این زمان ها در سال محدود است و اکثر دانشگاه های این کشور در ماه های سپتامبر و ژانویه پذیرای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به آلمان اند ولکن در دانشگاه های انگلیسی زبان زمان شروع دوره از ماه مارچ خواهد بود و این شرایط بسیار مهم برای دانشجویانی که متقاضی مهاجرت تحصیلی به آلمان هستند ، است که باید توجه کنند .

در پایان لازم به ذکر است که مهاجرت تحصیلی به آلمان شرایط خاصی دارد ، شما دانشجویان متقاضی مهاجرت تحصیلی به آلمان باید تمام قوانین مهاجرتی و تمام شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در آلمان و همچنین بورسیه تحصیلی دانشگاه های این کشور را بدانید و پس از آلمان اقدام به مهاجرت تحصیلی به آلمان نمایید . در این زمینه بسیاری از افراد سودجو مطالبی را عنوان خواهند کرد ولکن پیشنهاد می شود قوانین مهاجرتی و مهاجرت تحصیلی به آلمان را از وکیل مهاجرتی متخصص و مجرب بخواهید تا با دانستن و علم به تمام ابعاد مهاجرت تحصیلی به آلمان نمایید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *